DOLAR 32,5004
EURO 34,6901
ALTIN 2.496,45
BIST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Niğde 18°C
Açık
Niğde
18°C
Açık
Paz 20°C
Pts 24°C
Sal 28°C
Çar 24°C

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK DARBE “12 MART 1971”!

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK DARBE  “12 MART 1971”!
12.03.2024
31
A+
A-

Meşhur hikâyedir.!
Padişah bir gün Veziriazamına ”Lala öyle bir suç işle ki özrün kabahatinden büyük olsun.” der.
Bunun üzerine Veziriazam birlikte yürüdükleri padişahın kaba etine bir çimdik atar.
Padişah bu harekete kızarak” Ne yapıyorsun bre ?”diye sorunca veziriazam taşı gediğine koyarak ”Affedersiniz padişahım hanım sultan sandım!” diyerek kabahatinden büyük bir özrü ortaya koyar.
12 MART DARBESİNİ YAPANLARIN ÖZRÜ PADİŞAH HİKÂYESİNDEKİ GİBİ KABAHTLERİNDEN BÜYÜK!
Ekmeğini yiyip suyunu içtikleri efendileri ve patronları yani velinimetleri olan millete nankörlük yaparak kendi ceplerinden tek kör kuruş harcamadan milletin parasını verdiği silah ,mermi ve vasıtalarla sırtlarına giydikleri elbise ,ayaklarına giydikleri ayakkabıyla özelliklede 12 Mart 1971 darbesini yeniçeriler ve kendilerinden önceki 27 Mayıs 1960 darbesini yapanlar gibi yapan gerici ,yobaz çağ dışı mürtecilerin yapacaklarını yapan darbecilerin özürleri de yazının girişinde yazdığım hikayedeki gibi kabahatlerinden daha büyük.!
9 MART KOMÜNİST DARBESİNİ ÖNGELEMEK İÇİN 12 MART DARBESİNİ YAPMIŞLAR(!)
Bu konuda çeşitli kaynaklarda verilen ortak bilgiye göre ”Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından emir-komuta zinciri içerisinde 12 Mart muhtırası verilmemiş olsaydı, TSK içinde kurulmuş olan ve başında Emekli Korgeneral Cemal Madanoğlu’nun bulunduğu gizli askeri cunta fiilen 9 Mart 1971 tarihinde darbe yapacaktı.(!)
Cunta içine sızmış ve önemli görevler üstlenmiş olan Mahir Kaynak vasıtası ile darbe önceden haber alınmış ve darbeye adı karışan ve Orgeneral rütbesinden daha kıdemsiz olanlar re ‘sen emekliye sevk edildiler.
12 Mart 1971 darbesine giden süreçte Doğan Avcıoğlu’nun çıkardığı Devrim gazetesi etrafında toplanan ve içlerinde 27 Mayıs Darbesini yapan Millî Birlik Komitesi’nin gerçek lideri Emekli Korgeneral Cemal Madanoğlu’nun da bulunduğu “Milli Demokratik Devrimciler”, o dönemin siyasi partilerinin demokrasi anlayışının bir oyalamaca olduğunu ileri sürerek “ulusçu-devrimci yöntem “olarak ifade edilen ilkeler doğrultusunda parlamento dışı muhalefeti savunuyorlardı.
Devrim gazetesinin genel yayın yönetmeni Hasan Cemal çok sonraları anılarını anlattığı Cumhuriyet’i Çok Sevmiştim adlı kitabında o zamanki maksatlarının “ulusalcı” subayları ikna ederek onlarla birlikte bir “Milli Demokratik Devrim” darbesi yapmak olduğunu yazdı.!
9 Mart 1971 tarihinde planlanan darbe, içlerinden Mahir Kaynak ve Mehmet Eymür’ ün de bulunduğu Milli İstihbarat Teşkilatı mensuplarının durumu Genel Kurmay Başkanı Memduh Tağmaç ve 1. Ordu Komutanı Faik Türün ‘e haber vermesiyle akamete uğratıldı(başarısız oldu).”deniyor.
Şimdi Allah(C.C.)nun rızası için tüm siyasi düşünce ve duygusallığını bir tarafa bırakarak aklınızla düşünün!
İnsanlık onuruna, demokrasiye yakışmayan çağ dışı bir darbeyi önledikten sonra yapılması gereken şey buna teşebbüs edenleri mahkemeye çıkartıp ardından ise millet tarafından yeni bir görev verilinceye kadar kışlaya çekilmek mi?
Yoksa yaptıkları çağ dışılık gibi başkalarının yapacağı darbeyi önleyip ardından Müftünün kızı hikâyesinde başkasına yakışmayanı ”Benim Hasbamada yakışır” diyerek kendilerinin darbe yapması mıdır?
Darbe yapmak legal, yasal, demokratik ve ahlaki bir şey midir?
Cevap ”Evet” ise o zaman neden 9 Mart darbesini önlediler?
Değil ise kendileri neden bunu önledikten sonra meşru olanı yapıp kışlalarına çekilmeyerek başkalarına layık görmediklerini kendileri yaptılar?
Yoksa bu darbecilerde Milli Şef döneminin eli sopalı Ankara Valisi Nevzat Tandoğan’ ın ”Bu memlekete komünistlikte, şeriatta gelecekse biz getiririz!” zihniyetiyle ”Haydi ulan sizde kimsiniz eğer ki bu ülkede darbe yapılacaksa onu da biz mi yaparız zihniyetiyle mi yapıldı?
Hangi zihniyetle yapılırsa yapılsın! yapılan şey insanimi ,ahlakimi? ,yasal mı ve en önemlisi Atatürk’ün hayalindeki muasır milletlerin yönetim biçimine uygun mu?
Yani evrensel manadaki hukuk kurallarına uygun mu? Yani “Hukukimi?”
Uygun olup olmadığını ülkemizde asla ve asla bu tür gerici, çağ dışı uygulamaların bir daha bırakın teşebbüsünü asla ve asla akıllara bile getirilmemesi bunu aklına getiren kafaların yerin dibine gömülmesi dileğiyle özrü kabahatinden büyük darbenin saçma sapan olup olmadığını vicdanlarınıza bırakıyorum.
YERYÜZÜNDE HİÇ BİR KUVVETİN MİLLET İRADESİ ÜSTÜNDE OLMAMASININ YEGANE ÇARESİ!!!
MUTLU İSTİKBALİMİZİ SAĞLAYACAK TÜM OLUMLU GELİŞMELERİ TEŞİK EDEN, AKSİNE İSE İZİN VERMEYEN TAM DEMOKRATİK VE TAM SİVİL ANAYASADA!!!
Türkiye’nin akla gelen ve gelmeyen millet iradesi dışındaki tüm güçler topluluğunun idareyi gasp etmesini önleyen aksinin ise hayalini bile yasaklayacak milletin yer yüzündeki hakimiyet dışında hiçbir güce geçit vermeyen mutlu istikbalimizi sağlayacak gelişmeleri teşvik eden aksine ise izin vermeyen milli birlik ve dirliği sağlayan, siyasi çıkarlara birliğin kurban edilmesini de önleyen tam sivil ve tam demokratik anayasada.
Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.