DOLAR 33,0372
EURO 35,9878
ALTIN 2.559,61
BIST 11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Niğde 28°C
Az Bulutlu
Niğde
28°C
Az Bulutlu
Pts 31°C
Sal 31°C
Çar 30°C
Per 30°C

14 ŞUBAT SEVGİLİLERİN DEĞİL! KUR’AN’I YAKAN HRISTİYANLARIN ZİNAYI TEŞVİK GÜNÜDÜR!!!

14.02.2023
203
A+
A-

14 Şubat günü asla ve asla sevgiyle ve sevgiliyle alakası olmayan Allah(c.c.)’ın din olarak kabul etmediği ve yüce kitabımız Kur’an’ı yakan İsveç, Danimarka ve Hollandalılarında dini olan Hristiyanların bir papazına atfedilen, yani onun ismi verilerek Gayri Müslimler tarafından kutlanan zinayı teşvik günüdür.!!!
Kapitalist ekonomide satışları arttırmak isteyenlerin tüm dünyaya” 14 Şubat Sevgililer günü” ismiyle yaydığı bu etkinliğin sevgiyle, ve sevgiliyle uzaktan yakından alakası olmadığı gibi aksine İslam dininde en büyük günahlardan sayılan zinayı tüm dünyada teşvik emek için Hristiyanların bir mezhebinin insan neslinin nesebini belirsiz hale getirilme çabasıdır.!!!
14 ŞUBAT KATOLİK DİN ADAMININ GİZLİ NİKAHLA ZİNAYİ TEŞVİK GÜNÜDÜR!!!
Allah(c.c.)’a ortak koşarak savaş açtıkları için semavi din olmaktan çıktığı Kur’an’ı Kerimin Ali İmran suresinin 19. Ayetinde belirtilen Hristiyanların gizli nikah kıyan bir papazının ismi verilerek onlar tarafından kutlanan ve dinlerini bilmeyen diğer Gayri Müslimlerle birlikte bizdeki ticaretlerinde de helal ve haramı gözetmeyenlerin teşvikiyle bilinçsiz Müslümanlar tarafından da kutlanan, kutlayanı boyunca günaha sokan gayri İslami ve dolayısıyla da gayri ahlaki bir etkinliktir.
14 ŞUBAT SEVGİLELER(!) GÜNÜNÜ HZ. İSA(A.S.)’YA GERÇEKTEN İNAN HIRISTİYANLARDA KUTLAYAMAZ!!!
Bu gün Hz. İsa(a.s.)ye Allah(c.c.) tarafından indirilen kitabı tahrif ettikleri için semavi din olmaktan çıkartılan Hristiyanların Katolik mezhebi tarafından bir azizin adına kutlanan bugünün bırakın Müslümanlar veya başka milletlerle alakasını!!!
Gerçek Hristiyanlarla da alakası olmayan tüm hak dinler tarafından yasaklanan dinimizde de en büyük günahlardan sayılan zinayı meşrulaştırma günüdür.!!!
14 ŞUBAT GÜNÜNDE YAPILAN ETKİNLİĞİN SEVGİLİLERLE ALAKASININ OLMADIĞINI TARİH SÖYLÜYOR!!
Konuyla ilgili olarak birçok anonim kaynak ile birlikte Vikipedi Ansiklopedisinde bu konuda verilen bilgide ”Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gün.
Kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır.
Bu sebeple bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” (İngilizce: St. Valentine’s Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.
HIRISTİYAN KÖKENLİ GÜNÜN NOELİN FİNALİ OLAN YILBAŞI GİBİ MÜSLÜMANLARLA VE SEVGİYLE BİR ALAKASI YOK!!
Hristiyan kökenli bayramlardan biri olduğu için birçok Müslüman ülkesinde hoş karşılanmamaktadır.!!!
Suudi Arabistan’da resmi olarak da kutlama etkinlikleri ve İslami olmayan bu Hristiyan bayramının kutlanmasında kullanılan ürünlerin satışı yasaklandığı gibi bu gününde 31 Aralıkta Hristiyanlar tarafından dini bayramları olan Noel’in finali olarak kutlanan yılbaşı gibi bu dinin bir başka dini bayramıdır.!!!
KUR’AN’I KERİMİ YAKANLA,SEYİRCİ KALAN HRISTİYANLARIN BAYARAMINI MÜSLÜMAN ASLA KUTLAYAMAZ!
Yazının girişinden itibaren tarihi gerçekler ışığında bilgisi erilen bu gün Allah(c.c.) ile Hz. İsa(a.s,) ve annesi Hz. Meryem annemize düşman olmalarının yanında yüce dinimizin kitabı Kur’an’ı yakan ve buna seyirci kalmanın yanında ayrıca korumada sağlayan Hristiyan devletlerinin dini bayramı olduğuna göre hangi Müslüman bu günü kutlayabilir?!!!
Bu somut tarihi ve dini bilgilerin yanında yakın zamanda meydana gelen Yüce kitabımız Kur’an’ı yakanların ve bu alçaklığı yapanların eylemlerini serbestçe gerçekleştirebilmeleri için onlara polis koruması sağlayan İsveç, Danimarka ve Hollanda devletlerinin yaptıklarını göre göre bu günü kutlayan Müslüman bunun hesabını Allah(c.c.)ha veremezler.!!!
BU ETKİNLİK YASAK OLMASA BİLE ÜLKEMİZİN 10 İLİNİ YERLE BİR EDEN DEPREM NEDENİYLEDE KUTLANAMAZDI!!!
Dinimiz tarafından yasak olan bu etkinlik meşru bile olmuş olsaydı ülkemizin 10 ilini yerle bir eden depremin verdiği acılar nedeniyle aklı izanı olan hiçbir insanımız tarafından bu etkinlik yapılamaz.!!!
Tüm din kardeşlerimizin kendilerini boylarınca günaha sokacak etkinlikten uzak durmaları ,eş ve dostlarıyla tanıdıklarını bu gayri İslami ve dinimize göre aynı zamanda zinayı teşvik eden gizli nikahı teşvik etmesi nedeniyle gayri ahlaki olan etkinliğe hiçbir yakınlarının katılmamaları için medeni çerçevede ikaz etmeleri dileğiyle
Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.